Zdraví našich miláčků aneb jídlo na prvním místě (3)

26.09.2018

Jaké je vhodné krmivo pro naše kočičky?

Naši kočičáci vyzkoušeli nezměrné množství konzerviček a kapsiček i paštiček.
Konzervy jsme po čase vyloučili kvůli množství na konzervu asi 170g - každá kočka dostala ráno 50g a večer už nechtěli jíst načaté jídlo, čili jsme pravidelně vyhazovali 100g konzervy.

Kočka by denně měla sníst okolo 125 - 300g - samozřejmě v návaznosti na plemeno a vydané aktivitě (venkovní - domácí)My se držíme něco kolem 100 - 150g za den, protože přístup ke granulím mají celý den, dáváme mokré krmivo jednou za den (50g každé). Myslím si, že naši Ragdolláci by měli spořádat větší množství je to zcela individuální včetně kočičího apetitu a chuti k jídlu. 


Naším absolutním výhercem a králem mezi jídlem našich koček je zaručeně COSMA.

Která ze všech značek cenově i výživově vychází pro nás i pro kočičky nejlépe. 
Na trhu se dá sice sehnat další kvalitní krmivo, ale vzhledem k vybíravosti našich mlsných jazýčků je Cosma správnou volbou.

Cena vs. kvalita vs. kvantita je úžasných 90,60,90 - následně porovnám.

Cosma se dá koupit v různých variantách (tuňák, kuře, mořské potvory atd.), dají se sehnat jak v konzervě (70g, 85g, 140g, 170g, 280g a 400g), tak v kapsičkách (100g). My se nyní držíme u kapsiček 100g cena za balení 24ks, různé druhy je 349,- , tedy dáte za 1 kapsičku cca 15,-  což není vůbec zlé a šetřílkové nyní chápou, že i kvalitní jídlo se dá zakoupit jen o pár korun dráž než jiné levné značky (Whiskas cca za kapsičku 6 - 8,- ), tak mě teď napadá, není čemu se divit, značka je mimořádně levná, protože hrají na kvantitu plnou hnusu a ne na kvalitu plnou zdraví. 
odkaz na Cosmu (Zoohit) - ZDE
Co se týče obsahu masa je o porovnání se značkou Whiskas a jí podobné, jako nebe a dudy.

Složení:

Vybrala jsem variantu - Tuňák & krabí maso: tuňák (41,4 %), krabí maso (7,0 %), rýže (1,0 %), chlorid draselný (0,3 %), síran vápenatý (0,01 %), vývar (49,1 %), doplňkové látky: vitamín E (50 mg/kg)

Zkoušeli jsme i jiná krmiva jako je Smilla, Sheba, Brit Care, Wellness Core, My Star, Animonda Carny, Miammore - každá z těchto variant byla sice fajn, ale buď to byla paštika, kostky, cena nebo prostě moc póvl na naše kočky, že nám většinu z toho vůbec nejedli a tak jsme vesele vyhazovali kočičí jídlo do záchoda.

Nejvíce jim chutnala značka Wellness Core - bohužel má hned několik nevýhod jménem cena vs. poměr. Nemohli jsme si dovolit tedy kupovat tuto značku (jedna konzerva má 56g ve velkém balení je cca 8ks - to by žádné větší kočce nestačilo ani na dva týdny - cena se pohybuje kolem 250,- čili za 1 konzervu 31,25,-, ač si myslím, že konzistenčně, výživově a chuťově je tato značka velmi výborná a skoro lepší než Cosma. Informace o značce Wellness CORE si můžete přečíst ZDE.

Smilla a Sheba jsou levnějšími značkami, proto nejsou špatné, ale ne úplně top.
Brit Care je také podobně jako Core výborný, ale jsou to pouze verze Brit prémiové, tam se cena za jednu kapsičku pohybuje okolo 40,- a jak jsem již naznačila stejně s tím obsahem.
My Star - jsou jedny z nejkvalitnějších paštiček pro kočky - naše mají bohužel vůči paštičkám averzi, čili ohrnutý čumák a adieu.
Úplně ze začátku jsme měli také kapsičky Miammore - u kterých je dobré dávat pozor na složení, jsou trochu měně kvalitní.

Samozřejmě na trhu seženeme spoustu dalších vynikajících krmiv, které bych mohla doporučit, bohužel za značky jako Applawas, Calibra, Falco si připlatíte.

Když už jsme si pověděli o mokrém krmivu, v příštím článku si řekneme o suchém krmivu a jaké je nejlepší pro naše kočičáky :)

Na stránkách První kočičí výživová poradna - si lze si stáhnout i tabulky s hodnocením mokrých i suchých krmiv podle kvality, obsahu masa a jiných kritérií. 

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky